Label Sheets LS-2X1B4-14P
Label Sheets LS-2X1B4-14P
Click Images to Enlarge
Quantity
Number of sheets
Lot Price
>75000 Call us at
or Email Us For Price
Quantity:
sheets
Using barcodes in your order fulfillment system can help you streamline your system and increase order accuracy. This form has four 2” x 1” labels at the bottom of the sheet where you can print barcodes or other labeling information. Once printed, the section with labels can be removed easily because of the perforation, leaving you with a letter-sized piece of paper that is easy to store or file.
This form can be used for many other purposes as well, including:
  • Book labels and detailed book information for a library
  • Cable labels with construction information on the form
  • Inventory tracking barcodes with information on the items
Size of Sheet: 8 1/2" X 14"
Number of Labels: 4
Label 1 Size: 2" X 1"
Distance From Left Edge: 1/4"
Distance From Top Edge: 12 3/8"
Label 2 Size: 2" X 1"
Distance From Left Edge: 2 1/4"
Label 3 Size: 2" X 1"
Distance From Left Edge: 4 1/4"
Label 4 Size: 2" X 1"